Kontenery izotermiczne – jakość potwierdzona certyfikatami

Kontenery izotermiczne NAVI2 służą do przewozu i magazynowania produktów wymagających niskich temperatur. Głównie mowa o transporcie towarów farmaceutycznych oraz spożywczych. Są to towary, które wymagają szczególnej ostrożności podczas transportu. W związku z tym pojemniki izotermiczne muszą spełniać szereg norm potwierdzonych certyfikatami jakości.

Kontenery NAVI2 podlegają restrykcyjnej jednostce certyfikującej TUV NORD.

Jednostka certyfikująca TUV

Certyfikaty zostały wydane przez jednostkę TUV NORD (która jest rozpoznawalną marką zarówno w Polsce jak i na rynku międzynarodowym). TUV to niemiecka firma certyfikująca której początki sięgają drugiej połowy XIX wieku. Na początku działalności certyfikacja dotyczyła inspekcji kotłów i bezpieczeństwa elektrycznego. Od 1951 roku przepisy krajowe nakazały sprawdzanie samochodów osobowych co 2 lata, konkretnie przez jednostkę TUV co potwierdza wysokie zaufanie jakim firma cieszyła się już zeszłym stuleciu. Obecnie TUV to duże przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 10 000 pracowników na całym świecie. Przeprowadza wysoce wyspecjalizowane kontrolę i certyfikację wielu produktów, usług i systemów. Między innymi w takich sektorach i dziedzinach jak: transport i kolej, towary i dobra konsumenckie, przemysł i infrastruktura, systemy i procesy, organizacje i osoby indywidualne, BHP. Istotnym obszarem działalności TUV jest regulacja na rynku urządzeń medycznych.

Certyfikaty TUV to potwierdzenie że oferowany produkt jest bezpieczny i odznacza się wyjątkowo wysoką jakością wykonania.

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z szeregiem restrykcyjnych wymagań.

Pierwszy etap to przygotowanie na który składają się takie elementy jak przesłanie oferty, wyjaśnienie zasad certyfikacji oraz wyznaczenie składu audytorskiego oraz terminu audytu. Kolejny etap to przegląd i ocena dokumentacji. Po akceptacji planu, strony przechodzą do wykonania audytu. W przypadku pozytywnego wyniku przedsiębiorstwo uzyskuje audyt na okres 3 lat. Jednak pod warunkiem przystąpienia do corocznych audytów nadzorczych. Po kolejnych 3 latach należy przeprowadzić kolejny audyt recertyfikacyjny w celu przedłużenia certyfikatu o kolejne 3 lata.

Kontenery NAVI2 zgodne z certyfikacją TUV

Kontenery zostały wykonane z wysokiej jakości ocynkowanych części, we współpracy z firmą Polychem Systems. Pojemniki są dostępne w różnych wariantach wielkościowych różnią się pojemnością, ładownością, wymiarami oraz współczynnikiem K. Dzięki czemu z łatwością znajdują zastosowanie w przypadku różnego rodzaju towarów.

Pojemności aktualnie dostępnych pojemników:
- Kontener 150l
- Kontener 220l
- Kontener 330l
- Kontener 600l