Kontenery izotermiczne - gwarancja niskich temperatur w każdych warunkach

Kontenery znalazły swoje zastosowanie zarówno w przechowywaniu, jak i transporcie towarów wrażliwych na zmiany temperatury. Jednak przewóz i magazynowanie każdej grupy produktów został ściśle określony przez przepisy prawa, a tym samym na producentów i przewoźników nałożono wymóg stosowania określonych, zapewniających odpowiednie warunki rozwiązań. W przypadku żywności niezbędne jest zachowanie niskich temperatur i higieny, które skutecznie zabezpieczają ją przed zepsuciem. Z pomocą przychodzą

kontenery izotermiczne

gwarantujące właściwy i bezpieczny transport artykułów spożywczych w każdej sytuacji.

Zastosowanie i zalety kontenerów izotermicznych

Kontenery izotermiczne

(ang. insulated containers) obejmują grupę pojemników, wśród których znalazły się te ogrzewane, izolowane, chłodzące i chłodnicze, pozwalające na utrzymanie w środku stałej temperatury, wynoszącej w zależności od potrzeb od -20 do nawet 25℃. To właśnie ona jest kluczowym czynnikiem umożliwiających zachowanie świeżości i jakości przechowywanych w nich towarów, w tym także tych spożywczych.

Kontenery izotermiczne

są nie tylko odporne na działanie warunków atmosferycznych, ale także łatwe w transporcie, co zawdzięczają swojej lekkiej konstrukcji. Ich możliwości zostały docenione między innymi w sektorze rolnym, spożywczym i farmaceutycznym oraz przemyśle technicznym.

W przypadku wykorzystania

kontenera izotermicznego

równie istotne, co wykonanie samego pojemnika, jest jego wypełnienie. Jednym z najlepszych i najchętniej wykorzystywanych rozwiązań jest

suchy lód

. Środek, oprócz możliwości zachowania właściwej temperatury, pozwala na transport i przechowywanie żywności zgodnie z ogólnymi wymogami określonymi w rozporządzeniu (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych.

Suchy lód

zapobiega rozmnażaniu się grzybów i bakterii, a tym samym daje gwarancję łatwego zachowania czystości w trakcie przewozu i magazynowania produktów.

Kontenery izotermiczne NAVI2

Firma NAVI2 oferuje szeroki wybór

kontenerów izotermicznych

wykonanych z ocynkowanych części stalowych oraz wyposażonych w dodatkowe kółka z hamulcem. Dzięki temu pojemniki wyróżniają się wysoką jakością produkcji, a samo ich przenoszenie staje się jeszcze łatwiejsze. Dostępność produktów o różnej wadze i pojemnościach, takich jak 150, 220, 330 czy 660 litrów, umożliwia wybór rozwiązania idealnie dopasowanego do potrzeb danej branży. Co więcej, oprócz

kontenerów izotermicznych

z certyfikatem TÜV oferta obejmuje także

suchy lód

, będący najlepszym wypełnieniem pojemników, gwarantującym utrzymanie w nich odpowiednio niskiej temperatury. Środek chłodzący znalazł zastosowanie również w innych branżach - ochronie przeciwpożarowej, odlewnictwie metali czy w laboratoriach.