Transport w branży spożywczej

Specyficzną cechą branży spożywczej jest fakt że świeżość towaru odgrywa kluczową rolę. Źle przetransportowany towar nie nadaje się do użytku. Dlatego w kwestii transportu branża spożywcza cały czas stoi przed dużym wyzwaniem. Oczywiście wraz z rozwojem technologii wzrosła szybkość i jakość transportu. Mowa tutaj o nowoczesnych pojazdach, o lepszych sposobach zarządzania czasem oraz szeroko pojętej logistyce. W niniejszym artykule pragniemy przyjrzeć się kontenerom izotermicznym, które są wykorzystywane w transporcie żywności.

Czym są kontenery izotermiczne?

Kontenery izotermiczne

pełnią identyczne funkcje jak standardowe kontenery, z którymi bardzo często możemy się spotkać. Innymi słowy, służą po prostu do transportu towarów, zachowując przy tym ich świeżość i trwałość. Różnicę pomiędzy standardowym kontenerem a kontenerem izotermicznym można dostrzec w drugim członie nazwy. Dzięki zastosowaniu obecnych technologii, pozwalają na kontrolowanie temperatury w jakiej odbywa się transport. W efekcie możemy wyróżnić kontenery które chłodzą, ogrzewają lub utrzymują stały poziom temperatury bez względu na zmieniające się warunki środowiskowe. Dlatego swoje zastosowanie znalazły w bezpiecznym transporcie żywności. Takie rozwiązanie jest dedykowane dla firm specjalizujących się w transporcie i produkcji żywności oraz dla sklepów i hurtowni. Warto podkreślić, że istnieje możliwość zakupu znacznie mniejszych pojemników izotermicznych, które nadadzą się do potrzeb indywidualnych klientów.

Kontenery izotermiczne NAVI2

Posiadamy bogatą ofertę, w tym: kontenery termoizolacyjne,

kontenery izotermiczne, pojemniki na suchy lód

i różnego rodzaju pojemniki o podobnym działaniu. Pojemniki są dostępne w różnych wariantach różniących się pojemnością (od 150l do 600l). Wszystkie pojemniki są zaopatrzone w certyfikację TÜV, która świadczy o najwyższej jakości wykonania i wysokiej dbałości o bezpieczeństwo. Wysoką jakość wykonania zapewniają funkcjonalne rozwiązania (np. przenośne modele na kółkach) oraz dbałość o detale takie jak:
- ocynkowane stalowe elementy,
- niska waga pojemnika,
- pojemnik nie ulega warunkom atmosferycznym,
- część elementów jest wykonana ręcznie z najwyższą dbałością o jakość,